You are a market trader? Interested in occupying a market stall during Euromarkt 2012? Read our Information for Participants.
Vanilleproducten uit La Réunion (Frankrijk) verkrijgbaar op de Euromarkt in Sint-Niklaas
Het stadsbestuur van Sint-Niklaas heeft de 100ste inschrijving van een buitenlandse marktkramer voor de Euromarkt ontvangen. De Euromarkt is een unieke Europese markt waarbij marktkramers en ambachtslui uit alle 27 Europese lidstaten hun regionale producten en ambachten zullen aanprijzen op de Grote Markt. Het zesjaarlijkse evenement vindt plaats op vrijdag 3 augustus, zaterdag 4 augustus en zondag 5 augustus 2012 in Sint-Niklaas. In totaal zullen 160 marktkramers aanwezig zijn.
De 100ste buitenlandse deelnemer is een marktkramer uit La Réunion. La Réunion is een eiland gelegen tussen Madagascar en Mauritius bij Afrika en een overzees departement van Frankrijk. Daarmee maakt het ook integraal deel uit van de Europese Unie. Deze handelaar zal vanilleproducten (zoals vanillepoeder, -stokjes of zelfs vanillethee), alsook andere specerijen van het eiland verkopen op de Grote Markt. Ook zal hij basisproducten voor een “rhum arrangé” meebrengen. Dat is en typische drank uit La Réunion bestaande uit rum (afkomstig van suikerriet) en specifieke kruiden.
De volgende editie vindt plaats op vrijdag 3, zaterdag 4 en zondag 5 augustus 2012 op de grote markt van Sint-Niklaas. Er wordt ook randanimatie voorzien met folkloremuziek uit alle windstreken.
Kandidaat-marktkramers met typische Belgische streekproducten of ambachten kunnen zich kandidaat stellen bij Caroline Leysen, Euromarktcoördinator, caroline [dot] leysen [at] sint-niklaas [dot] be of tel.: 03/7609176. Opgelet, het aantal plaatsen is beperkt.
Campagnebeeld Euromarkt 2012
